Tenis stołowy

 

X  Turniej Tenisa Stołowego  o Puchar Sołtysa Osin.
Zawody odbyły się 18 lutego 2016r. w Świetlicy w Osinach od godz. 10,00

Turniej Tenisa stołowego w Osinach ma już swoją 10-letnią tradycję. Zawsze z okazji ferii zimowych rozgrywany jest co rocznie w tym terminie.
Turniej rozpoczął się od powitania licznych zawodników z okolicznych sołectw naszej gminy. Prowadzenie zawodów powierzono weteranowi tej dyscypliny sportu panu Krystianowi Maciończykowi z Gorzyc.

Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy -na  juniorów do 12 lat i grupę seniorów, to jest na zawodników powyżej 12 lat, a także osób starszych, bez ograniczenia wiekowego.
Świetlica przygotowała dla zwycięzców okolicznościowe dyplomy. Zaś sołtys Henryk Tomala ufundował Puchary dla zwycięzców.                                      
Zabawa była przednia, a doping duży, głośny i wesoły,  gdyż kibicujących
swoim pociechom i kolegom było na sali bardzo wielu. 
 

Zwycięzcą grupy „Seniorów” został Kamil Smołka i on odebrał  od sołtysa zwycięski Puchar wraz z Honorowym Dyplomem Uznania.
II – miejsce zajął Marcin Machaczek.
III- miejsce przypadło w udziale Kamilowi Chomiak,
a – IV miejsce zasłużone  po ciężkiej grze wywalczył Michał Lampert.

Zwycięzcą „Juniorów” został Dawid Stużyński i to jemu przypadł tegoroczny Puchar Sołtysa i zasłużony Dyplom Uznania.
II – Miejsce dla Krystiana Kozieł.
III - Miejsce dla Daniela Stużyńskiego.                                                         

Miejsce IV – dla Mateusza Lampert.
        Organizatorzy gratulują zwycięzcą i pokonanym sportowej walki i sportowej postawy, serdecznie zapraszając wszystkich na kolejne zawody i turnieje do Osin. 

                                          W imieniu organizatorów Sołtys Tomala 

 

 

    

 

Turniej tenisa stołowego w Osinach


    Osińskie Towarzystwo Sportowe w ramach wcześniej ustalonego planu współpracy z młodzieżą zorganizowało podczas ferii zimowych turniej tenisa stołowego o Puchar Sołtysa Osin. W turnieju, który odbył się w salce katechetycznej
wzięła udział młodzież z Osin. Pierwsze miejsce i puchar sołtysa zdobył Tomasz Gajda, na drugim miejscu uplasował się Tymoteusz Czech zaś miejsce trzecie przypadło w udziale Arkadiuszowi Cichemu. Oprócz pucharu dla zwycięzcy finaliści otrzymali okolicznościowe dyplomy.  Warto też przypomnieć, że Osińskie Towarzystwo Sportowe działa w czterech sekcjach: piłki nożnej, której to zawodnicy grający w drużynie niezrzeszonych  "Wodzisław Śl. - Stodoła" . W jesiennych rozgrywkach "Karkoszka CUP" na 12 uczestniczących drużyn zajęli zaszczytne drugie miejsce. Sekcja siatkówki, gdzie treningi i zawody ze względu na brak stałego  dostępu do sali sportowej ( czasami trenują na sali w Zawadzie) odbywają się na  naszych boiskach do siatkówki głównie w porze letniej. Istniejąca w Osinach grupa cyklistów składająca się głównie z osób starszych zrzeszonych w "Bractwie Osińskim" swoje wyprawy rowerowe realizuje na trasach rowerowych polsko- czeskich, głównie w sezonie letnim. Wracając do tenisa stołowego podobne turnieje można by organizować częściej, ale salka katechetyczna nie jest w stanie sprostać wszystkim potrzebom.  Z wielką więc nadzieją i niecierpliwością Osinianie oczekują na obiecaną budowę obiektu sportowo - kulturalnego, póki co, jest jak jest.
  Dziewiątego lutego w tejże salce odbędzie się kolejny Turniej Skata o Puchar Sołtysa Osin. 

 

 

X Turniej Tenisa Stołowego o  Puchar Sołtysa Osin.

W lutym 2005 roku z inicjatywy Rady sołeckiej został zakupiony za składkowe pieniądze członków Rady sołeckiej i proboszcza ks. Grzegorza Gwozdzia, stół do tenisa i wtedy też został rozegrany pierwszy turniej o Puchar Sołtysa Osin. Sołectwo posiadało  już wcześniej  kamienny stół do tenisa zabudowany na  placu zabaw. Warunkiem gry w tenisa stołowego  pod gołym niebem, jest bezwietrzna pogoda i też raczej tylko w sezonie letnim. Zakupiony stół znalazł   swoje miejsce w salce katechetycznej, gdzie był ustawiany do gry w sezonie zimowym. Kierownikiem sekcji tenisa stołowego, przy osińskim OTS -sie został członek rady sołeckiej Piotr Czech. Od tego czasu zostało rozegranych wiele tenisowych amatorskich turniejów, czy to na placu zabaw, lub w salce u księdza. X jubileuszowy Turniej o Puchar Sołtysa Osin został rozegrany 11 lutego 2015 roku w nowej świetlicy na nowych stołach. W turnieju wzięło udział 18 zawodników podzielonych na dwie grupy, tj na grupę dzieci do lat 13 i grupę młodzieży i dorosłych bez limitu wiekowego. Zawody turniejowe prowadziła pani Beata Futerska.

  Zwycięzcami Turnieju w grupie do lat 13 zostali:

pierwsze miejsce - Marcin Machaczek,
drugie miejsce  -   Kamil Smołka,
trzecie miejsce -  Adam Lampert.
Zwycięzcami w grupie zasadniczej zostali:

pierwsze miejsce -  Dawid Służyński,
miejsce drugie -  Mateusz Lampert,
miejsce trzeciej – Krystian Kozieł.

 Dyplomy oraz Puchary dla zwycięzców wręczyli pani Beata Futerska – instruktor z WDK Gorzyce  
 i Henryk Tomala - Sołtys sołectwa Osiny.     
 Sołtys gratulując zwycięzcom Turnieju, dziękuje za uczestnictwo i  serdecznie zaprasza wszystkich zawodników do dalszej współpracy i  uczestnictwa w podobnych zawodach i grach sportowych  organizowanych na przestrzeni całego roku w osińskim sołectwie.

Zobacz fotogalerię

zobacz więcej

Polub Nas na Facebooku