XIII Turniej Skata o Puchar Sołtysa Osin.

Data dodania: 2018-05-05

W dniu 20 kwietnia 2018 roku w osińskiej Świetlicy został rozegrany XIII Turniej Skata o Puchar Sołtysa Osin.

To ważne wydarzenie w działalności kulturalnej   i sportowej dla najmłodszego sołectwa w Gminie Gorzyce. Po upływie kilkunastu lat od czasu rozegrania pierwszego Turnieju wracamy do pierwotnych celów kultywowania tej starej śląskiej gry karcianej dającej nie tylko rozrywkę, ale też naukę towarzyskiego przeżywania wspólnie spędzonych chwil czasu. Celem tym było wciągnięcie ludzi młodszego pokolenia do kontynuacji jednej z śląskich tradycji
wiążących Ślązaków do spędzania czasu wypełnionego emocjami wynikającymi z gry. Czasu dającego naukę obycia towarzyskiego, a także uczącego logicznego rozumowania. To co daje się zauważyć bardzo niepokoi. Fani gry w skata szybko się wykruszają. Młodsze pokolenie odchodzi od tradycji. Młodzi podążają za światową modą internetu i cyfryzacji. Nadchodzi nowe, którego nikt nie zatrzyma.
Szkoda, że gra dająca tyle radości, nauki i satysfakcji idzie w zapomnienie. 
 Kilkunastu graczy w krótkich przerwach w grze informowali się wzajemnie kto ostatnio odszedł lub ciężko zachorował. Uwidaczniał się smutek i żal za minionymi latami i kolegami, którzy bez zastępstwa już odeszli. Turniej rozpoczęty o godz 17,00 zakończył się około godz. 21,00. Zwycięzcą Turnieju został pan Leszek Kubicki drugie miejsce zajął pan Zdzisław Domańczyk, trzecie pan Waldemar Koh, czwarte pan Mężyk Piotr. Sołtys Henryk Tomala wręczył Zwycięski Puchar panu Leszkowi Kubickiemu. Pozostałe miejsca zostały uhonorowane Dyplomami Uznania przygotowanymi na ta okoliczność przez kierownictwo świetlicy.
 Grupę zawodników na zdjęciu uwidoczniła kier. Świetlicy pani Iza Szostek.  Sołtys dziękując zawodnikom za udział w Turnieju serdecznie zaprasza wszystkich na przyszłoroczne XIV rozgrywki turniejowe. 

                                                                                                                  HT Sołtys 

Polub Nas na Facebooku