Na opłatek do Osin !

Data dodania: 2018-01-12

Stało się  już wieloletnią tradycją wynikającą z nieznanej wcześniej potrzeby, organizowania spotykań opłatkowych bliskich sobie ludzi, chcących w okresie kończącego się roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, przeżyć to uroczyste,  rodzące chwilę zadumy głębsze doznanie istnienia wspólnoty ludzkiej.

Przeżycia razem mijających chwil, tak nieznośnie uciekającego danego nam czasu. Minął jeszcze jeden rok z czym musimy się pogodzić. Czas oczekiwania na nowe nadzieje.                  
   Na bliżej nie określone szczęście, które w pełni oddają składane sobie nawzajem życzenia.  Pięknie udekorowana na świąteczną wigilijkę sala główna świetlicy godnie przyjęła ledwo mieszczących się w niej 70 gości. Świąteczna atmosfera dobroci i życzliwości przyciąga stałych uczestników tych spotkań, do których należy nasz     ks. Proboszcz Grzegorz i tradycyjnie obecna rodzinka naszego Wójta Daniela. Po raz pierwszy w naszym spotkaniu uczestniczy Przewodniczący Rady Gminy  Gorzyce, pan Krzysztof Małek.   Wspólne przełamanie się opłatkiem i składanie sobie wzajemnych życzeń świątecznych i nowo rocznych jest tym najbardziej wzruszającym akcentem tego wieczoru. Tegoroczne spotkanie bliskich sobie ludzi, tych jeszcze młodych i tych najgoręcej witanych, seniorów, którzy w tym roku  obchodzili  jubileusze swoich 90 urodzin, ubogaciło śpiewanie kolęd inicjowane przez chór Melodia i panią Dorotę, a w tym roku z wielkim artyzmem uświetniły to spotkanie występy młodych muzyków, uczni pani Ireny Witek-Bugla. Zespół wokalny „Akord” składający się z 10 pięknych dziewczyn ubranych w długie wieczorowe suknie zachwycił wszystkich nie tylko swoją urodą, ale przede wszystkim zadziwił profesjonalnym wykonaniem wielu okolicznościowych pieśni i kolęd. W tym okolicznościowym spotkaniu wystąpili też inni uczniowie pani Ireny,   8 -letnia Maria i 12 -letni Olek, z koncertem organowym znanych utworów muzyki światowej i naszych pięknych kolęd polskich.  Wszystko to stworzyło uroczystą i rodzinna atmosferę, ubogaconą zapachami potraw wigilijnych, zapachem choinki i palących się świec. Domyślam się i wierzę w to bardzo, że to jest właśnie oczekiwane przez nas wszystkich szczęście, niosące przez swoją życzliwość i dobroć - „Pokój na ziemi” -  głoszony przez pastuszków w kolędach.

                                    Z serdecznymi życzeniami Nowo Rocznymi dla wszystkich
                          mieszkańców naszej Gminy w imieniu Osin –  sołtys Tomala.


 

 

Polub Nas na Facebooku