III Turniej Piłkarski Ministrantów, o Puchar Dziekana Dekanatu Gorzyckiego.

Data dodania: 2016-10-08

W dniu 8 pazdziernika 2016r. Na boisku „Unii Turza Śl.” został rozegrany III Turniej Piłkarski Ministrantów, o Puchar Dziekana Gorzyckiego Dekanatu.

W Turnieju  wzięło udział 6 drużyn reprezentujących parafie z Czyżowic, Gorzyc, Olzy, Osin  i Rogowa i Turzy Śl. Dopingujący swoim parafialnym drużynom mocno zaangażowani kibice - proboszczowie i parafianie pragną za pośrednictwem Naszej gazety gorąco podziękować wszystkim organizatorom, zaś w szczególności działaczom klubowym „Unii Turza”, za wielkie zaangażowanie organizacyjne, za profesjonalne prowadzenie rozgrywek i przygotowanie boiska. Sportowa zabawa z piłką przysporzyła wszystkim uczestnikom tych zawodów wiele sportowych emocji i radosnych przeżyć.
    Drogich czytelników celowo nie informuję o wynikach tego Turnieju, gdyż nadrzędnym zamiarem i celem Turnieju była sportowa integracja ministrantów i kibicujących im parafianom. Kibicując „swoim” z radością stwierdziłem, że księża z wszystkich naszych parafii to wielcy fani piłki nożnej, mocno zaangażowani w aktualne rozgrywki ligowe i rozgrywki w sferze piłki europejskiej i światowej.
  Możemy czuć się bezpieczni co do naszych awansów polskiej piłki mając tak wysoko umocowane poparcie. Serdecznie pozdrawiam wszystkich kibiców, zaś redaktorów naszej gazety proszę o częstsze uczestnictwo w tego rodzaju zawodach.

                                                                                                                                   Henryk Tomala

 

Polub Nas na Facebooku