Jubileusz z okazji 25 lecia Sołectwa Osiny i KGW Osiny.

Data dodania: 2024-06-04

25 maja 2024 r w naszym Sołectwie świętowaliśmy Jubileusz z okazji 25 lecia Sołectwa Osiny i KGW Osiny.

To niezwykle ważna uroczystość dla naszego społeczeństwa gdy w marcu 1999 roku Rada Gminy przegłosowała nasz wniosek o utworzenie nowego niezależnego sołectwa jakim stały się Osiny. W tym miejscu należy wspomnieć o śp. Henryku Tomala człowieku dzięki któremu tu jesteśmy. To właśnie on walczył o to, żeby powstało Sołectwo Osiny. Dzięki jego inicjatywom powstalo też KGW Osiny, Bracto Osińskie a później chór Melodia. Zabiegał o wybudowanie Świetlicy Wiejskiej. Jego wieloletnia lokalna działalność jako Sołtysa i radnego, determinacja, poświęcenie dla sprawy czas jaki znajdował dla mieszkańców i ich problemów.
Do dziś doceniamy owoce jego pracy. Taką perełką jest właśnie ta świetlica. To tu zarówno dziecko jak i dorosły może wybrać sobie zajęcia. Z okazji tego Jubileuszu na pamiątkę została ufundowana tablica pamiątkowa poświęcona wszystkim, którzy zaangażował się w powstanie Sołectwa a w szczególności śp. Henrykowi Tomala pierwszemu sołtysowi.

Odsłaniając tablicę p. Wójt wspomniał jego osobę "Pan Henryk kochał swoją ojczyznę, był spolecznikiem z krwi i kości. Z pasji regionalistą. Na łamach gazety U nas odkrywał historię ukochanych Osin. Bez jego zaangażowania nie byłoby w Osinach świetlicy i nie było by tej uroczystośći"

 

 

 

Polub Nas na Facebooku