Budowa stanowisk urządzeń gimnastyki plenerowej na placu zabaw w Osinach.

Data dodania: 2020-12-12

Osiny 25. 06. 2020r.                Ukończono  budowę stanowisk urządzeń  gimnastyki  plenerowej na placu zabaw  w Osinach przeznaczonych do poprawy kondycji fizycznej dla wszystkich amatorów uprawiania sportu na wolnym powietrzu.

Zgodnie z uchwałą Rady sołeckiej Osin postanowiono doposażyć osiński Plac Zabaw o wielofunkcyjną stację urządzeń do gimnastyki plenerowej na ogólnodostępnym placu zabaw. Korzystna lokalizacja urządzeń rekreacyjnych tuż obok ścieżki rowerowej przy nowocześnie wyremontowanej ul. Raciborskiej zachęca amatorów ćwiczeń gimnastycznych do darmowego treningu rekreacyjnego.                
   Z uwagi na znaczne koszty tego przedsięwzięcia, (~20,000zł.),  jego realizację rozłożono na dwa lata. W 2019 roku powstał projekt i zabudowa 4 urządzeń, a w 2020 roku dobudowano pozostałe urządzenia i wykonano podbudowę brukową pod urządzeniami wraz z ścieżką dojścia od ulicy Raciborskiej. Żeby obniżyć koszt brukowanej podbudowy Sołtys w porozumieniu z Dyrekcją PZD  odzyskał potrzebne 140 m# kostki brukowej z likwidowanego starego chodnika ul. Raciborskiej, w czym pomogli mu pracownicy brygady komunalnej z Gminy Gorzyce, a w sortowaniu i układaniu bruku na palety, również społecznicy z Osin.
  Bardzo dogodna lokalizacja naszego bardzo pożytecznego nabytku cieszy wszystkich zwolenników ćwiczeń rekreacyjnych bardzo nam potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów. Pragnę tą drogą serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się swoim zaangażowaniem i pracą do powstania tego nowego obiektu rekreacyjnego w naszej Gminie.
 

Dołączam zdjęcia z czasu budowy stacji gimnastycznej:

                  Sołtys.

 

Polub Nas na Facebooku