Nadanie imienia Karol, drzewu z gatunku dąb szypułkowy

Data dodania: 2020-07-13

Osiny 13 lipiec 2020 roku. WNIOSEK DO RADY GMINNY GORZYCE. Pan Przewodniczący Piotr Wawrzyczny.

Sołtys i Rada sołecka Sołectwa Osiny Zwraca się z prośbą Do Rady Gminy Gorzyce 
o nadanie imienia „Karol”, drzewu z gatunku dąb szypułkowy. Uwzględniając  wypowiedzi mieszkańców Osin i Gorzyc, wiek tego pięknego i okazałego drzewa o obwodzie 320 cm  szacunkowo  można określić na wiele ponad 100 lat. 
  To naturalnie piękne dzieło przyrody zasługuje zdaniem Rady sołeckiej Osin wnosić, o nadanie mu swojego imienia. Rosnący przy często uczęszczanej przez spacerowiczów i rowerzystów drodze zwanej „ Pod Lasem”. Dąb ten znalazł sobie miejsce przy granicy sołectw Gorzyc i Osin. Imię „Karol” to jedno z najbardziej popularnych imion na dawnym i dzisiejszym Śląsku. Imię to nosił nasz znakomity i dostojny, obecnie czczony na całym świecie Polak, Papież,  Święty Jan Paweł II, Karol Wojtyła, którego „Setną Rocznicę Urodzin” obchodzimy w bieżącym 2020 roku. Zapewniamy, że to piękne drzewo bardzo podnoszące walory naszej „Zielonej Gminy” warte jest tego imienia. Spodziewamy się przychylności Rady Gminy Gorzyce i wyrażenia zgody na realizację naszego wniosku.
   
Rada sołecka Osin zapewnia, że stosowną tabliczkę w porozumieniu z Urzędem Gminy Gorzyce umieścimy przy „KAROLU” , podobnie jak to miało miejsce po nadaniu imienia 300 letniemu dębowi o imieniu „HANYS”, rosnącym w „Parku Jaś” na terenie naszego sołectwa, znanym już z wielu opisów w przewodnikach po naszej gminie. Zdjęcia tego wspaniałego okazu naszej przyrody zamieszczone są na naszej stronie internetowej :  mojeosiny. pl 
 
 
 
Z wyrazami Poszanowania i szacunku
 
Rada sołecka Osiny 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Polub Nas na Facebooku