Spotkanie opłatkowe z Seniorami Osin.

Data dodania: 2019-12-23

Tradycyjnie od wielu lat organizacje społeczno kulturalne Osin w okresie przed świąteczny i zbliżającym się Nowym Rokiem organizują wspólne opłatkowe spotkanie, w którym honorowo uczestniczą zapraszeni Seniorzy sołectwa Osiny.

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich  przygotowują śląską  „Wieczerzę Wigilijną”, na której nie może zabraknąć ryby i śląskiej „moczki”. Chór „Melodia” z dyrygentem Małgorzatą Blutko odpowiedzialny za oprawę artystyczną tego uroczystego wieczoru występuje z nowo opracowanymi kolędami. Mijający rok jest dla nas rokiem Jubileuszu 20 – lecia powołania sołectwa Osiny, który pragniemy zakończyć w sposób szczególnie uroczysty. Zaaranżowany wieczór wigilijny uświetniają zaproszeni na naszą  uroczystośc młodzi instrumentaliści ze Szkoły Muzycznej z Rydułtów, pani Małgorzata Ciuraj z Rogowa - skrzypce  i Natalia Blutko z Czyżowic – gitara solowa. Uczestnicy wieczerzy z wielkim wzruszeniem i uznaniem wysłuchali profesjonalnego wykonania instrumentalnego najbardziej znanych polskich kolęd nagradzając wykonawców gorącymi owacjami. Szanownych gości uczestniczących w „Wigilijce” przywitali pani Halina Glenc kier. Świetlicy w Osinach i sołtys Osin Henryk Tomala, który wraz z życzeniami serdecznie dziękuje zaproszonym gościom i seniorom za obecność zapraszając do wspólnego śpiewania kolęd. Stosowne słowa przed podzielenia się opłatkiem wygłosił zawsze uczestniczący w życiu społecznym sołectwa ks. proboszcz Grzegorz Gwóżdz, a uroczysty toast świąteczny wraz z okolicznościowymi życzeniami wygłosił witany serdecznymi oklaskami Wójt Gminy Gorzyce pan Daniel Jakubczyk.
    Uczestniczący w uroczystości członkowie Rady Sołeckiej Osin za pośrednictwem naszej gazety składają wszystkim mieszkańcom naszej gminy serdeczne życzenia Nowo Roczne – życząc wiele zdrowia i spełnienia wszelkiego dobra oczekiwanego w Nowym 2020 Roku. 

                                                                                                    Sołtys H. Tomala 

Polub Nas na Facebooku