Spotkanie opłatkowe – Osiny 2018r.

Data dodania: 2019-01-23

W dniu 14 grudnia 2018 roku zgodnie z wieloletnią tradycją osińskie organizacje społeczno kulturalne spotkały się w swojej świetlicy wiejskiej na uroczystym wieczornym spotkaniu opłatkowym wprowadzającym uczestników w magię Wigilii i  w nadchodzące  Święta Bożego Narodzenia. 

W spotkaniu zorganizowanym pod patronatem Rady sołeckiej Osiny, uczestniczą członkowie chóru „Melodia”, Bractwa Osińskiego i członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Osinach, które przygotowały jak co roku tradycyjne śląskie potrawy wigilijne. Piękny wigilijny wystrój sali kameralnej wykonał personel świetlicy pod kierunkiem pani Haliny Glenc. Zgromadzonych uczestników „Wigilijki” powitał sołtys Osin Henryk Tomala, przedstawiając jednocześnie program uroczystego spotkania. Uczestniczący w spotkaniu ks. Grzegorz Gwózdz proboszcz osińskiej parafii witając wszystkich okolicznościowym wystąpieniem rozpoczął tą najbardziej symboliczną i oczekiwaną chwilę wzajemnych świątecznych życzeń, dzielenia się opłatkiem, w której to chwili chór Melodia pod dyrekcją pani Małgosi Blutko wykonuje kilka najbardziej znanych polskich kolęd. Przed przystąpieniem do świątecznej wieczerzy Sołtys wraz z serdecznymi życzeniami skierowanymi do wszystkich uczestników spotkania wznosi tradycyjny Toast świąteczny. Kolędowe śpiewanie całej sali prowadzi pani Dorota Czyż przy akompaniamencie organowym dyrygenta pani Małgosi Blutko.

  Nastrój wzajemnej życzliwości i uroczystość chwili tego spotkania udziela się wszystkim. Większość obecnych tu na spotkaniu mieszkańców Osin w ten właśnie podniosły nastrój wchodzi w okres Świąt Bożego Narodzenia i w czas oczekiwania na Szczęśliwy Nowy Rok.

Sołtys H.T.

 

Polub Nas na Facebooku