„ ZŁOTE SERCA”

Data dodania: 2018-11-03

Czesław Hołomek to rdzenny mieszkaniec Osin, potomek najstarszego rodu od wielu wieków osiadłego na osińskiej ziemi.

 

Z zawodu technik mechanik przejął po rodzicach gospodarstwo rolne, które unowocześnił i powiększył areał do 25 hektarów   
uprawnej ziemi. Gospodarstwo nastawione jest na hodowlę krów mlecznych i trzody. W swoim sołectwie cieszy się wielkim poszanowaniem. Jest to człowiek otwarty dla wszystkich, chętny do każdej pomocy. Zjednał do siebie mieszkańców swoją szczerą bezpośredniością. Czesław to człowiek prawy, dobry i bezkonfliktowy.
  Mimo wielu obowiązków i ciągłej ciężkiej pracy na gospodarstwie zawsze znajdzie czas dla potrzebującego rady, czy pomocy.
 Od wielu lat jest współorganizatorem naszych co rocznych sołeckich dożynek, wspierając okolicznościowe ubogacenie ołtarza w naszym kościele płodami ze swoich zbiorów. 
 W po raz pierwszy organizowanych w Osinach Dożynkach Gminnych w 2003 roku, zgodził się być starostą dożynek sponsorując w połowie wypiek kołacza i służąc bezinteresowną pomocą w ich organizacji. 
  W drugich Dożynkach Gminnych organizowanych w 2015 roku ponownie bez wszelkich oporów przyjmuje funkcję i obowiązek starosty dożynek, i tak jak 12 lat wcześniej włącza się w nurt prac związanych z jak najlepszym pokazaniem mieszkańcom naszej gminy naszego wciąż młodego sołectwa. 
 W życiu prywatnym to kochany syn, mąż, ojciec i dziadek radujący się życiem, którą to radością dzieli się z wszystkimi, których ma okazję spotkać. Bo tak po prostu szczerze mówiąc ma dla wszystkich otwarte serce.  
 
 

 


 

Polub Nas na Facebooku