Spotkanie rodzinne chóru „Melodia” z członkami Rady sołeckiej i członkiniami KGW Osiny przy uroczystym ognisku w Parku Osiny.

Data dodania: 2018-07-17

 W niedzielę 17 czerwca 2018 roku odbyło się wcześniej planowane spotkanie rodzinne organizacji społeczno kulturalnych działających w sołectwie Osiny od czasu jego powołania.

Przybyłych na spotkanie rozpoczęte o godz. 16,00 przywitał sołtys Henryk Tomala. Uroczyste rozpalenie  ogniska poprzedziło wspólne wykonanie wielu pieśni biesiadnych i regionalnych. Na stołach tradycyjnie pojawił się „śląski kołacz” i aromatycznie mocno pachnąca kawa z mlekiem. Przy rozpalonym niewielkim ognisku prym wiodą rodzice i dzieci smażące na wielu drucianych rożnach śląską kiełbaskę. Do gorącej kiełbasy z rożna konieczne jest chłodne piwo, które jak zawsze rozwiązuje języki i jeszcze bardziej mobilizuje do wspólnych śpiewów i zabawy.
  Nic tak bardzo nie zacieśnia przyjacielskich więzi jak wspólna wesoła zabawa okraszona opowiadaniem wesołych „wiców” i ciekawych opowieści wziętych z codziennego życia. Podczas spotkania padło wiele propozycji co do organizacji następnych wycieczek i kolejnych festynów mających na celu dalszą realizację i zwielokrotnioną chęć uczestnictwa w wspólnej zabawie. 
   Jeszcze po zagaśnięciu ogniska, już póżnym wieczorem zabawa pod świeżą zielenią drzew parkowych jak zawsze z wielkim żalem się zakończyła.
  Sołtys dziękuje organizatorom i wszystkim uczestnikom wesołego wiosennego spotkania, zapraszając wszystkich na kolejne imprezy do pięknego osińskiego parku.
 
                                                                                                                  Sołtys. 

Polub Nas na Facebooku