Działalność chóru „Melodia” w pierwszych miesiącach 2018 roku.

Data dodania: 2018-04-10

Zawsze najważniejszą sprawą dla trwania chóru są jego regularne próby, które  ze średnią frekwencją odbywają się w każdy piątek od godz. 17,30 często do godz. 20,00.

Już pod koniec 2017 roku zaczęliśmy pracować nad repertuarem kolędowym przygotowanym na zaplanowane koncerty kolędowe w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Pisząc te informacje, w imieniu chóru zwracam się z prośbą do wszystkich zwolenników naszej działalności, o wstąpienie w nasze topniejące szeregi czym każdy nowo wstępujący przyczyni się do podtrzymania tradycji ruchu śpiewaczego na naszym  drogim Śląsku.                                                                                   
   W dniu 6 stycznia czynnie uczestniczyliśmy z pieśniami kolędowymi w Mszy Św. w kościele pw. Św. Jadwigi w pobliskim Zabełkowie. 7 Stycznia kolędowaliśmy wraz z uczestnikami Sumy Mszalnej w naszym kościele w Osinach, 14 stycznia w Kaplicy pw. Św. Jana Pawła II w DPS-ie w Gorzycach.
    W okresie Wielkiego Postu uczestniczyliśmy pieśniami postnymi w piątkowej Drodze Krzyżowej w Osinach i Zabełkowie. Obecnie ćwiczymy Pieśni Maryjne i pieśni z repertuaru klasycznych utworów muzyki świeckiej.
  Mijający szybko czas naszej społecznej działalności zbliża nas do kolejnego naszego jubileuszu - 20-lecia naszego chóru. Wciąż czekamy na przyłączenie się do nas młodych głosów i wierzę, że na nasze 20-lecie będziemy już koncertować w odmłodzonym składzie.

 W imieniu członków chóru „Melodia” i jego dyrygenta serdecznie pozdrawiamy wszystkich naszych sympatyków.

H.T.


Polub Nas na Facebooku