Koncert Maryjny chórów Czesko – Polskiego pogranicza z udziałem chóru „Melodia” z Osin.

Data dodania: 2017-11-03

Unijny projekt kulturalny pod nazwą: „Łączy Nas Granica”. W dniu 7. pazdziernika br. W Sanktuarium pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w czeskim Piszcie w ramach Polsko Czeskiej współpracy kulturalnej i realizowanego Programu unijnego - „Łączy Nas Granica”, odbył się koncert chórów włączony w obchody 100- lecia „Objawień Fatimskich”.

Udział osińskiego chóru w tym ważnym międzynarodowym wydarzeniu kulturalnym był dla nas  wielkim zaszczytem. Współpraca naszych narodów nie tylko na niwie kultury, ale w wielu innych dziedzinach gospodarczych i społecznych przynosi dla naszych obydwu krajów widoczne owoce  szybkiego rozwoju. W koncercie wzięły udział cztery chóry polskie i trzy chóry czeskie oraz  młodzieżowy zespół wokalnym z Pisztu.  Uczestnicząc w koncercie chór „Melodia” pod dyrekcją Małgorzaty Blutko wykonał  kilka utworów, o tematyce maryjnej m. innymi: „Matko Zbawiciela, Matko Niebieskiego Pana, Maryjo wzięta do Nieba i Anielską pieśń dzwon grał”. Wysoką oceną dla wszystkich występujących w koncercie były długie i gorące brawa słuchaczy zebranych na tą okoliczność pod obrazem czczonej tutaj od dawna Matki Boskiej Częstochowskiej. Po Koncercie uczestnicy i zaproszeni goście spotkali się  na  bogatym poczęstunku w salkach probostwa. Podczas spotkania, na którym dzielono się wieloma spostrzeżeniami łączących nas wieloletnich więzi i wspólnych zainteresowań, uczestnikom spotkania zostały wręczone pamiątkowe okolicznościowe śpiewniki maryjne i pamiątki rzeczowe.
   Pragniemy tą drogą podziękować organizatorom tej pięknej i udanej imprezy za zaproszenie nas do uczestnictwa. Dziękujemy Władzą Czeskiego Okręgu Piszt i Wójtowi Gminy Gorzyce za pamięć o naszym chórze i docenieniu naszego wkładu pracy w działalność chóru.


Zarząd chóru „Melodia” Osiny 7. X. 2017 roku.
 

Polub Nas na Facebooku