Wycieczka chóru „Melodia” do Wrocławia.

Data dodania: 2017-06-03

W dniu 3 czerwca udało nam się wreszcie zrealizować długo planowaną wycieczkę do Wrocławia. Pomimo większych od poprzednich lat kosztów, w wycieczce uczestniczyło ponad 40 osób. Była to pierwsza nasza wycieczka pilotowana przez Biuro Turystyczne z Jastrzębia.

Komfortowy autokar i profesjonalna obsługa, oraz już w Wrocławiu obsługa profesjonalnego przewodnika stwarzała wielki komfort uczestnikom wycieczki pozwalający bez straty czasy zwiedzić większość obiektów turystycznych i podziwiać odnowę tego pięknie odrestaurowanego  miasta.
Wyjazd nastąpił o godz. 7,00 z placu PKP Bełsznica Śl. Już we Wrocławiu oczekiwał na nas przewodnik, który spacerem oprowadził nas po najciekawszych miejscach miasta m. in. Ostrów Tumski, Katedra św. Jana Chrzciciela, Kolegiata św. Krzyża, Most Tumski, Uniwersytet Wrocławski, rynek Starego Miasta, Stary i Nowy Ratusz, pręgierz, Plac Solny, a wszystkie zwiedzane obiekty miały swój komentarz określający ich ważne miejsce w historii tego  wielonarodowego i już obecnie naszego polskiego miasta. W części popołudniowej zwiedzaliśmy  ZOO wraz z Afrykarium.  Wrocławskie zoo to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce- 10 lipca 2015 r. obchodził swoje 150-lecie. Afrykarium to jedyne na świecie tematyczne oceanarium poświęcone wyłącznie faunie Afryki.
Zwiedzanie tego atrakcyjnego gigantycznego obiektu daje wiele niezapomnianych emocji i wrażeń.
 Następnie podjeżdżamy pod Halę Stulecia, która jest jednym z największych dzieł architektury XX wieku. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Jest miejscem największych wystaw , konferencji, wydarzeń kulturalnych i sportowych. Na zakończenie wycieczki - wieczorem uczestniczymy w pokazie fontanny multimedialnej, gdzie oczarowani jesteśmy synchronizacją muzyki Mozarta w rytm, której wysoko wytryskuje woda podbarwiona wciąż zmieniającymi się kolorami tęczy. Myślę, że ta dobrze zorganizowana  wycieczka oddała cały czar tego niesamowitego wielkiego miasta nad Odrą, które koniecznie trzeba odwiedzić.

                                                                          Organizator i uczestnik wycieczki  HT.

 

Wyjście członków chóru "Melodia" na Wrocław

 

 

Polub Nas na Facebooku